סיורים בבודפשטחיי לילהכסף הונגריטיסות לבודפשטחיפוש תפריט ☰

בודפשט של תולי

תחבורה ציבורית


היום ארצה להסביר לכם קצת על התחבורה הציבורית בבודפשט (שהיא לטעמי בין הטובות בעולם!) ואיך היא עובדת בבודפשט יש 4 קווי מטרו ועוד עשרות אם לא יותר קווי טראם, אוטובוס, טרולי בוס ושייט כתחבורה ציבורית.

כרטיסים פופולריים

איפה ואיך רוכשים כרטיסים?

  1. בדלפקים המאוישים שיש בתחנות המטרו של קווים 2-3.
  2. במכונות האוטומטיות שיש בכל תחנת מטרו וגם ברוב תחנות הטראם. לשים לב שבפתח יציאת העודף והכרטיסים נוהגים לשים סלוטייפ אז מומלץ לבדוק לפני.
  3. אצל נהג האוטובוס ובחלק מהטראמים יש אפשרות לרכוש. לא מומלץ כי לא בכל אחד אפשר וצריך שיהיה לכם סכום מדויק, זה גם יותר יקר ב100 פורינט.
הכי נוח מבחינת התיירים יהיה להשתמש במטרו, תחנת המטרו המרכזית בעיר נמצאת מתחת לנקודת המפגש של הסיור שלי לפשט בתחנת דיאק פרנץ טר, שם נפגשים 3 מתוך 4 הקווים. יש לשים לב לתקף את הכרטיס לפני הירידה במדרגות ולשים לב לאיזה כיוון הקו נוסע. קו 1 הצהוב תחנות עיקריות וורושמאטרי טר - תחילת הואצי אוצה, דיאק פרנץ טר - גלגל ענק, החלפה עם קווים 2-3, בייצ'י ז'ילינסקי - בזיליקה, אופרה - אופרה, הושוק טרה - כיכר הגיבורים, סצ'ני פורדו - מרחצאות סצ'ני. קו 2 האדום תחנות עיקריות קלטי - רכבת לוינה, קניון ארנה, החלפה עם קו 4 אסטוריה -בית הכנסת, דיאק פרנץ טר - גלגל ענק, החלפה עם קווים 1-3, קושוט לאיוש טר - פרלמנט, בתיאני טר - רכבת לסנטאנדרה. קו 3 הכחול תחנות עיקריות קלווין טר - המוזיאון הלאומי, החלפה עם קו 4, פרנציאק טרה - אמצע ואצי אוצה בערך, דיאק פרנץ טר - גלגל ענק, החלפה עם קווים 1-2, אראן יאנוש - בזיליקה, ניוגטי - קניון ווסטאנד. בימי שבת וראשון בין התחנות להל טר לקובניה קישפשט מחליפים אוטובוסים את המטרו. קו 4 הירוק תחנות עיקריות קלטי - רכבת לוינה, קניון ארנה, החלפה עם קו 2, קלווין טר - החלפה עם קו 3, המוזיאון הלאומי, פובאם טר - השוק המקורה, סוף ואצי אוצה. מוריץ ז'יגמונד - אוטובוס לגבעת גלרט. שעות הפעילות של הקווים בין 4:30 - 23:30 בשעות הלילה יש מספר קווי לילה שנוסעים פחות או יותר באותם מסלולים של קווי המטרו ככה שמי שרוצה לא להשתמש במוניות לא חייב.

קווי טראם עיקריים

קו 2 - נוסע לאורך הדנובה בצד של פשט. קווים 4/6 - פועלים 24 שעות, נוסעים על השדרה הראשית ומחברים בין בודה לפשט. קווים 47/48/49 - חוצים את גשר החירות. קווים 19 ו-41 - נוסעים לאורך הדנובה בצד של בודה.

קווי אוטובוס עיקריים לתיירים

קו 16 - מדיאק פרנץ לאיזור מצודת הדייגים וטירת בודה קו 27 - ממוריץ ז'יגמונד לכיוון גבעת גלרט בנוסף יש עוד עשרות קווי אוטובוס, טראם וטרולי שמגיעים מכל נקודה לכל נקודה בעיר טיול מהנה :)


את כל השאר אתם מכירים?