Booking.com

נהיגה, חניה, חניונים וחוקי התנועה בהונגריה

שתף

רישיון נהיגה בינלאומי בהונגריה

בעת התקלות עם שוטרים ואפילו בעת השכרת רכב לרוב לא תדרשו להציג רישיון נהיגה בינלאומי בנוסף לרישיון הישראלי, למרות זאת החוק קובע שאסור לכם לנהוג ללא רישיון בינלאומי. אנו ממליצים בחום לגשת לכל אחד מסניפי מ.מ.ס.י. בישראל ולהוציא רישיון נהיגה בינלאומי בעלות של כ-9.5 ש"ח ובמידה וברצונכם לעדכן את תמונתכם ברישיון הנהיגה הישראלי והבינלאומי, יש להגיע לסניף המאפשר זאת ולשלם 11₪ נוספים.

סימונים בכבישים עירוניים

השלט בתמונה מסמל את היותכם על דרך שבה זכות הקדימה היא שלכם ולא של הכבישים החוצים. במילים אחרות זוהי הדרך הראשית – למרות שלא תמיד זה נראה כך. המהירות המותרת כפי שנכתב מעלה בדרך עירונית ראשית, הינה 50 קמ"ש.

—————————————————————-

בהגיעכם לסימול בתמונה, פירושו של דבר שהגעתם לסוף הדרך הראשית וכעת המהירות המותרת הינה 30 קמ"ש. בנוסף הנכם נדרשים לתת זכות קדימה לרכבים הבאים מכבישים אחרים.

אלכוהול

נהיגה ואלכוהול לא הולכים כאן יחד, לא בירה אחת ולא שתיים, בבודפשט הרף המותר בבדיקת אלכוהול הוא 0mg, מעל 0.08mg אתם תיעצרו ותעמדו למשפט פלילי.

תרבות נהיגה בבודפשט

הבהוב עם אורות גבוהים הינו סימן מוסכם לכך שהנהג ברכב מאפשר לכם להיכנס לו לנתיב/לחצות את הצומת/ כל דבר אחר שהתכוונתם לעשות ועלול להפריע לו.

הדלקת 4 ווינקרים למשך כמה שניות היא סימן מוסכם לתודה.

ברוב הרמזורים בהם הפניה שמאלה מותרת, התנועה מותרת ישר גם לרכבים שמולכם והנכם נדרשים לתת להם זכות קדימה למרות שהרמזור שלכם ירוק.

כבישי אגרה

השלט בתמונה מסמל את הגעתכם לכביש אגרה. כבישי האגרה בהונגריה מחולקים לאזור בודפשט וסביבתה ושאר המדינה. אם הנכם מתכוונים לטייל ברחבי הונגריה כדאי לציין זאת בעת ההזמנה או בעת לקיחת הרכב. בהונגריה כמו בישראל התשלום לא מתבצע במקום אלא באמצעות מצלמות עם הבדל אחד חשוב, אסור לנסוע על כביש אגרה מבלי לעשות מנוי (סטיקר) מראש, אם נסעתם בכביש אגרה ללא מנוי לא תתקבל חשבונית לתשלום אלא קנס שגובהו תלוי בכמות הקילומטרים שנסעתם.

חשוב לדעת: אם נסעתם כמה פעמים על כביש אגרה וקיבלתם כמה קנסות, ניתן לבקש לבטל כל קנס מעל שני קנסות שהתקבלו בטווח של חודש.

חניה בבודפשט


חניה ודוחות חניה בבודפשט

חניה ברחוב: אפליקציה לתשלום בנייד – מומלץ להוריד את האפליקציה מהארץ אחרת יש סיכוי שלא תקבלו אישור ב SMS ולא תוכלו להמשיך בתהליך.

חניה ורשימת חניונים מוסדרים: אפליקציה לתשלום בניידמומלץ להוריד את האפליקציה מהארץ אחרת יש סיכוי שלא תקבלו אישור ב SMS ולא תוכלו להמשיך בתהליך.

בודפשט מחולקת לארבעה אזורי חניה

  • אזור 1 – כולל את כל מרכז העיר, מהדנובה ועד לפארק העירוני בצד של פשט מחיר החניה באיזור 1: 600 פורינט לשעה התשלום בימים שני-שבת, בין השעות: 8:00-22:00 מקסימום זמן חניה: 3 שעות
  • אזור 2 – כולל את רוב הצד של בודה ומעט מהאזורים המרוחקים יותר של פשט מחיר החניה באיזור 2: 450 פורינט לשעה התשלום בימים שני-שבת, בין השעות: 8:00-20:00 מקסימום זמן חניה: 3 שעות
  • אזור 3 – כולל מתחם רחובות קטן ברובע 9 . מחיר החניה באיזור 3: 300 פורינט לשעה התשלום בימים שני-שבת, בין השעות: 8:00-18:00 מקסימום זמן חניה: 3 שעות
  • אזור 4 – כולל אזור המרוחק ברובע 8 כנראה שלא תגיעו לשם. מחיר החניה 200 פורינט לשעה בימים שני-שבת בין השעות: 16:00 – 8:00 מקימום זמן חניה: לא מוגבל

חניה ללא תשלום במדחן גוררת קנס, חניה באיזור אסור תביא לנעילת גלגלי הרכב, ותשלום קנס גבוה יותר.

תחילת אזור מותר לחניה
————————————-
סוף אזור מותר לחניה

שימו לב לסימון האיזורים המותרים והאסורים לחניה.

בחלק מהרובע החמישי של בודפשט – אזור ואצי אוצה ורובע הארמונות בבודה מותרת החניה לתושבי האיזור בלבד עם מדבקה.

כלל אצבע: אם אין מדחן באזור לא חונים!

חניה בחניית נכים בהונגריה הינה עבירה פלילית.

דוחות חניה שקיבלתם ולא שולמו משלשים את עצמם לאחר 15 ימים ממועד קבלת הדו"ח.

טבלת טלפונים על גבי מדחן

אם יש ברשותכם סים הונגרי ניתן לשלם על חניה בעזרת הודעת SMS לטלפון המופיע בטבלה על גבי המדחן הסמוך אליכם (ראו תמונה לדוגמא של אזור משויים! מספרי הטלפון שונים בין אזור לאזור!) בטבלה חפשו את העמודה של שליחת SMS, ואת השורה של החברה ממנה קניתם את כרטיס הסים – וודאפון, טלנור, או טלקום.

המדריך להפעלת המדחנים
דוגמה להודעת הפעלת חניה
להפעלת החניה שולחים בהודעה רק את מספר הרכב למספר הטלפון המתאים, אתם אמורים לקבל בתגובה הודעת אישור בהונגרית מתוכה תבינו כנראה רק את שעת סיום החניה. בסוף החניה שולחים לאותו מספר רק את המילה STOP ומקבלים אישור על סיום החניה כולל העלות (ראו תמונה). התשלום הינו על חשבון התקציב בחבילת הסים שלכם.
חניונים מוסדרים במרכז בודפשט

מעברי גבול בין הונגריה למדינות השכנות

בכל מעבר גבול עם הרכב אתם נדרשים לקנות מדבקה למדינת היעד, נהיגה בלעדיה היא לא חוקית, זאת בנוסף לקנסות שתקבלו מכבישי האגרה. את המדבקה קונים בתחנות הדלק הסמוכות לגבול. מחירי:  7.50 – 21 דולר אמריקאי, תלוי במשך הזמן שבחרתם לשימוש בכבישי האגרה.

מחירי הדלק בהונגריה👉

 

 

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

את כל השאר אתם מכירים?

חגיגות יום אישטוון – St. Istvan's Day

חגיגות יום העצמאות של הונגריה: יום אישטוון  בכל שנה ב-20 באוגוסט, הונגריה מתעוררת לחיים עם חגיגות תוססות, מסורות לבביות ותחושה עמוקה של גאווה לאומית כשהיא

פארקי מים ואטרקציות למשפחה בבודפשט

בואו לגלות את פארקי המים הטובים ביותר באזור בודפשט בודפשט, בירתה הקסומה של הונגריה, ידועה לא רק בזכות האתרים ההיסטוריים שלה, מרחצאות התרמיים וחיי הלילה

לאנגוש מאכל הונגרי – Lángos

לגלות את התענוג של לאנגוש: אוצר הזהב של הונגריה בתחום אוכל הרחוב, מעט מנות שובות את החושים במלואן כמו הלוגו האהוב של הונגריה. הלחם השטוח

צרו קשר

גיל 0546818813 

איציק 0587353822

הצטרפו לקבוצות שלנו!

אין להעתיק תוכן מהאתר, מפר תנאים אלו מסתכן בתביעה משפטית © כל הזכויות שמורות לבודפשט איי אל.

רגע רגע, לפני שאתם יוצאים...
צריכים סים? הסעה? סיור? דברו איתנו!

דילוג לתוכן