סיורים בבודפשט אטרקציות בבודפשט חיפוש באתר

מוזיאונים בבודפשט: המדריך לסיור אמנות בבודפשט


אנו ממליצים לכם לצאת לסיור אמנות מרגש בבודפשט, הכולל את מיטב המוזיאונים והיוצרים הגדולים בכל תחומי האמנות, התרבות, האוכל, ועוד. להלן רשימת המוזיאונים המפורסמים בעיר בודפשט.

המוזיאון הלאומי של הונגריה - Magyar Nemzeti Múzeum

המוזיאון הלאומי של הונגריה המוזיאון הלאומי של הונגריה נוסד בשנת 1802, והוא כולל שש תערוכות עבור התקופות השונות בהונגריה. המוזיאון הלאומי של הונגריה מציג יצירות מכל תחומי האומנות והארכיאולוגיה.
0 תגובות התפרסמו | יש לכם מה להוסיף?

הוסיפו תגובה לכתבה


הגלריה הלאומית של הונגריה - Hungarian National Gallery

הגלריה הלאומית בבודפשט הגלריה הלאומית של בודפשט ממוקמת כמו מוזיאונים רבים אחרים במתחם הארמון בבודה. הגלריה הלאומית מחזיקה באוסף הגדול ביותר בהונגריה לאמנות והיא מתעדת את תהליך עלייתה והתפתחותה של האמנות בהונגריה כולה. בגלריה מוצגת כעת תערוכת אורח יחודית, מתוך אוסף היצירות של המוזיאון לאמנות יפה בכיכר הגיבורים.
0 תגובות התפרסמו | יש לכם מה להוסיף?

הוסיפו תגובה לכתבה


מוזיאון סמֶלְוַויְיס - Semmelweis Orvostörténeti Múzeum

מוזיאון הרפואה סמלווייס מוזיאון הרפואה סמלווייס מהווה את הארכיב של האוניברסיטה הגדולה ביותר ללימודי רפואה בבודפשט. האוניברסיטה אשר קיימת משנת 1635 וקרויה על שמו של הרופא ההונגרי איגנץ זמלווייס, מאחסנת במוזיאון את כל היסטוריית התפתחות הרפואה. הביקור מומלץ במיוחד לרופאים וסטודנטים לרפואה אשר יכולים לראות במו עיניהם את שלבי התפתחות הרפואה כפי שהם נלמדים באוניברסיטאות השונות ברחבי העולם.
0 תגובות התפרסמו | יש לכם מה להוסיף?

הוסיפו תגובה לכתבה


המוזיאון לאמנות מוצ'ארנוק - Műcsarnok

המוזיאון לאמנות מוצ'ארנוק בניין מוזיאון מוצ'ארנוק הוקם על פי תוכניותיהם של אלברט שיקנץ (1846-1915) ופיליפ הרצוג (1860-1925) בסגנון אקלקטי נאו קלאסי ונחנך בדצמבר 1895 כחלק מחגיגות האלף להקמת הונגריה בשנת 896. למוזיאון מוצ'ארנוק יש את אולם התצוגה הגדול ביות בהונגריה אולם אין לו אוסף אמנות משל עצמו והוא משמש כגלריה מארחת לתערוכות שונות ובמיוחד לאמנות עכשווית. מומלץ לעקוב אחר האוספים המוצגים בזמן הטיול שלכם בבודפשט, בין השאר הוצגו לאחרונה תערוכות של ציורי דאלי ופרידה קאלו.
0 תגובות התפרסמו | יש לכם מה להוסיף?

הוסיפו תגובה לכתבה


המוזיאון לאמנות יפה - Museum of fine art

המוזיאון לאמנות יפה בודפשט המוזיאון לאמנות יפה נוסד בשנת 1870 והוא מכיל את אחד מן האוספים החשובים ביותר בהונגריה. המוזיאון שוכן במבנה מרהיב אשר נבנה בעיקר בהשפעת האדריכלות הקלאסית. הוא מכיל בתוכו חדרים ארוכים עבור יצירות אמנות גדולות לצד ארונות להצגת חפצי אמנות קטנים ואינטימיים, אולמות המבוא לעומת זאת הינם בעלי חללים גדולים בהשפעת הרנסנס. אוסף היצירות שייך למגוון רחב של יוצרים, איטלקים, ספרדים והולנדים והוא נחלק לשש מחלקות: אמנות מצרים העתיקה, אמנות יוון העתיקה, גלריית פיסול מימי הביניים, אוסף אמנות קלאסית, אוסף אמנות מודרנית, אוסף אמנות גרפית. ארמון האמנויות הנמצא בסמוך מציג בעיקר יצירות אמנות עכשווית, כמו גם תערוכות אורח רבות.
2 תגובות התפרסמו | יש לכם מה להוסיף?
1. אחד האוספים המרשימים!!
נעמי לייכטר || 2018-12-20 05:08:33
יש שם יצירות של רפאל, רמברנדט, רנואר, מונה. בקיצור כל הגדולים מכל הזמנים. הבנין עצמו מדהים. למי שמבין אפילו טיפה באומנות ממליצה בחום לא לפספס.

2. לנעמי
מלכה ליימן || 2019-03-03 23:08:55
הייתי שמחה לראות שם את מונה, לא ראיתי, מסכימה איתך שזה אחד המוזיאונים המרשימים


הוסיפו תגובה לכתבה


מוזיאון ההיסטוריה של בודפשט - History Museum

התערוכות במוזיאון ההיסטורי בבודפשט מתמקדות בהיסטוריה הסוערת של 2000 שנות העיירות - בודה, פסט ואובודה. אלו הידועות כיום בשם העיר בודפשט
היסטוריה
תקופות מתחלפות במוזיאון ההיסטוריה של בודפשט, החל בתקופת שלטון הממלכה ההבסבורגית, כאשר הונגריה נאנקה אז תחת האצולה האוסטרית. המשך בשנת 1873 - שנת ההכרזה ההיסטורית על איחודן של העיירות בודה ופשט ועד מלחמת העולם השניה יש לציין כי רוב התערוכות אבדו במלחמת העולם השנייה, אך עדיין נותרו פריטים מעניינים רבים בתצוגה, מספיק בהחלט בכדי לחוש את היסטוריית העמים והתרבויות שחיו כאן. מוצגים
הפריטים המוצגים כוללים תמונות, רהיטים, כלים יומיומיים, בגדים, ספרים, גרפיקה ועוד, המשותף לכל הפריטים הינה השתקפות צורות החיים בבודה ופסט על כל התרבויות השונות. אירועים
במוזיאון נערכים פסטיבלים רבים כגון פסטיבלי אמנות, יין וכו', בזמנים בהם מתקיימים במוזיאון פסטיבלים תדרשו לקנות כרטיס מיוחד לפסטיבל, כאשר הכרטיס כולל את מחיר הכניסה למוזיאון ובמרבית המקרים במחיר דומה למחיר הכניסה. מומלץ בחום להתעדכן באתר האינטרנט של המוזיאון.
0 תגובות התפרסמו | יש לכם מה להוסיף?

הוסיפו תגובה לכתבה


המוזיאון האתנוגרפי - Museum of Ethnography

המוזיאון סגור לרגל שיפוצים עד 2023 היסטוריה של הבניין: בניין מוזיאון האתנוגרפיה נבנה במקור על ידי אלאיוש האוסמן (1847-1926) (האדריכל האחראי גם על ניו יורק פאלאס – הבנין בו שוכן כיום קפה ניו יורק), עבור משרד המשפטים ההונגרי. ככזה, מעוטר המבנה הענק בפסלים מסוגננים המשקפים את המעמד של ממשלת הונגריה באותה עת. המוזיאון ניצב מול בניין הפרלמנט בכיכר קושוט, חזיתו הגדולה מצופה אבן ומעליה מרכבה תלת-סוסית המסמלת את רוח ההשכלה. מוצגים: המוזיאון מציג כ-200,000 פריטים המלמדים על צורת החיים וההתיישבות של עמי האיזור במאות השנים האחרונות. בנוסף למוצגי הקבע מתארחות במוזיאון תערוכות שונות מכל רחבי העולם. המוזיאון האתנוגרפי
3 תגובות התפרסמו | יש לכם מה להוסיף?
1. שאלנו את המדריכה
לילך דהאן || 2018-11-25 00:24:34
בפרלמנט, המוזיאון עבר בינתיים לבודה איפשהו, לא הצלחנו להבין איפה בדיוק, היינו ב-2010 ורצינו להכנס שוב, חבל

2. היינו לפני כמה שנים
יהודית הורוביץ || 2018-12-10 05:29:14
מוצגים של מאות שנים. בכלל לא ברור למה הכל בשיפוצים בבודפשט, לא רק הבניינים, גם את הכבישים פותחים בכל מקום..

3. עבר למקום אחר
יודה || 2018-12-19 05:48:35
לא שיפוצים ולא נעליים!! תבדקו לפני שאתם כותבים משהו!! אני הונגרי, נולדתי בבודפשט, קורא כל היום חדשות בהונגרית, אתם רוצים לספר לי מה קורה בהונגריה?


הוסיפו תגובה לכתבה


מוזיאון השואה - Holocaust Memorial Center

מוזיאון השואה בבודפשטמוזיאון השואה הינו מוזיאון לאומי בבעלות ממשלת הונגריה ובאחריות הקהילה היהודית בבודפשט. המוזיאון מציג תמונות רבות ומסמכים המתארים את הזוועות שהתרחשו בזמן מלחמת העולם השניה ביהודי הונגריה. בין המוצגים תמצאו מסמכים רבים ובהם פרסומים של חוקים נגד יהודי הונגריה באותה העת, תמונות המתעדות את משלוחי הרכבות לאושוויץ ועוד. שימו לב: התשלום במקום במזומן בלבד! לרכישה בכרטיס באשראי אנא הזמינו כרטיסים באתר
1 תגובות התפרסמו | יש לכם מה להוסיף?
1. חשוב אבל עצוב
עידן לוי || 2019-08-20 05:20:16
יש לא מעט מה לראות שם. רק צריך לקחת בחשבון א.שאין מידע בעברית. צריך לדעת אנגלית או להסתפק בתמונות ובסרטונים. ב.יוצאים בתחושה עצובה אז לרובנו שבאים להנות כדאי לתכנן איזה משהו נחמד לאחר כך לנקות את הראש. שופינג, סאגוויי, מרחצאות וכו.


הוסיפו תגובה לכתבה


המוזיאון לאמנות שימושית - Museum of Applied Arts

המוזיאון לאומנות שימושית בודפשטבנין המוזיאון לאומנות שימושית בבודפשט
המוזיאון לאומנות שימושית בודפשט
המוזיאון מציג מגוון אוספים נדירים, ביניהם תערוכת קרמיקה וזכוכית, 4500 פריטי ריהוט וחלקי ריהוט מתקופות שונות, טקסטיל ותלבושות, אוסף מתכות ועוד. בנין המוזיאון לאמנות שימושית שנבנה בין השנים 1893- 1896 הינו יצירת מופת בפני עצמו. והינו אחד מהבניינים הבולטים של ארט נובו. ב-25 לאוקטובר של שנת 1896 נחנך הבנין של המוזיאון, במעמד נוכח הקיסר האוסטרי ומלך הונגריה פרנץ יוז'ף הראשון, מה שהפך אותו למוזיאון השלישי בעולם לאומנות שימושית לאחר המוזיאונים בלונדון ווינה מטרתו הראשונית של המוזיאון הייתה ליצור אוסף אמנות שיסייע בפיתוח בתי מלאכה הונגרים ויעלה את רמת הטעם הציבורי, מסיבה זו הכיל המוזיאון באותה תקופה גם ספרייה ובית ספר למלאכה
1 תגובות התפרסמו | יש לכם מה להוסיף?
1. המוזיאון סגור לשיפוצים החל מינואר 2018
ענת || 2019-02-15 20:46:09
ב 9/2018 נפתחה שלוחה שמציגה כנראה משהו מאד מצומצם.


הוסיפו תגובה לכתבה


מוזיאון יהדות הונגריה - Hungarian Jewish Museum

סגור זמנית עד להודעה חדשה

המוזיאון היהודי בבודפשט מוזיאון יהדות הונגריה נמצא בחצר בית הכנסת הגדול, במוזיאון קיימים אלפי פריטים מחיי היום יום של היהודים בהונגריה.
0 תגובות התפרסמו | יש לכם מה להוסיף?

הוסיפו תגובה לכתבה


מוזיאון בית החולים בסלע - Hospital in the Rock

בית החולים בסלע בודפשטבית החולים בסלע בודפשט מתחת לגבעת הטירה, נחצב מבוך של מערות ומעברים אשר שימשו למטרות שונות מאז התקופה הפרהיסטורית. במלחמת העולם השנייה, הפך המקום לשמש כבית חולים חירום וכמקלט מפני פשיטות אוויריות. בזמן המלחמה הקרה, בית החולים היה המקום המאובטח ביותר מפני תקיפה גרעינית. בית החולים והבונקר מהווים כיום מוזיאון, בובות שעווה המוצגות במקום ממחישות את האירועים הקשים שהתרחשו. הסיור לא מומלץ לילדים מתחת לגיל 8!
2 תגובות התפרסמו | יש לכם מה להוסיף?
1. אתר מרתק
שטרוזמן מאיר || 2018-12-08 05:15:24
ממחיש את האירועים, מחזיר אתכם אחורה בזמן, ההמלצה לא לילדים היא לא סתם, יש שם מראות קשים לצפייה.

2. יש המלצה מה לעשות עם 2 ילדות בגילאי 7,10 באיזור
אסנת || 2020-01-02 18:50:11
בזמן שאחד ההורים יכנס עם הילדים הגדולים יותר?


הוסיפו תגובה לכתבה


מוזיאון השוקולד - csokolade muzeum

מוזיאון השוקולד הקטן בכיכר - קושוט סמוך לבנין הפרלמנט, החל את דרכו בשנת 1986 בכלל במקום אחר. מתיאש סאמוש הסב פתח את חנות השוקולד ברחוב פארישי (Párisi). החלום שלו היה ליצור מקום מפגש יחודי עבור אוהבי השוקולד, הוא גם הצליח. ממתק הדגל של המוזיאון הינו גם הממתק הראשון שהכין מטיאש, מרציפן קוניאק טעים להפליא. במוזיאון מתקיימים סיורים שונים וקורסי העשרת הידע על דרכי הכנת השוקולד והמרציפן, אם אתם חובבי שוקולד או סתם כמוני אוהבים מתוק, אל תפספסו את מוזיאון השוקולד. מוזיאון השוקולד בודפשט
0 תגובות התפרסמו | יש לכם מה להוסיף?

הוסיפו תגובה לכתבה


מוזיאון ושרלי - Vasarely Museum

מוזיאון וושורלי
ויקטור וסרלי (בהונגרית ושרלי) היה אמן צרפתי יליד הונגריה, שהתמחה ביצירה של אשליות אופטיות וגיאומטריות, סגנון המכונה אופ-ארט. המוזיאון מוקדש ליצירותיו. הוא מסודר באופן כרונולוגי החל מהעבודות המוקדמות שלו, כך שקל לראות את ההתפתחות המקצועית. אם ההתחלה פחות מעניינת (לטעמי היא אפילו מעט משעממת), הרי שדי מהר מגיעות עבודות יפות ובקומה השניה העבודות מרשימות במיוחד. המוזיאון מתאים גם לילדים בעלי גישה, אפילו מינימלית, לאומנות. קרדיט: ענת שיזף
0 תגובות התפרסמו | יש לכם מה להוסיף?

הוסיפו תגובה לכתבה

את כל השאר אתם מכירים?