Booking.com

ארמון שנדור – Sándor Palace

שתף

ארמון שנדור שנבנה ב-1806 הוזמן על ידי הרוזן וינס שנדור. עדיין שנוי במחלוקת אם האדריכל שלו היה יוהאן המאן יליד וינה או מיהאלי פולאק, המעצב המפורסם של המוזיאון הלאומי, אולם הקונצרטים ויגאדו בפשט והכנסייה האוונגליסטית בכיכר דיאק.

בשלישי באפריל 1941 התאבד פאל טלקי – ראש ממשלת הונגריה על ידי יריית אקדח אחת בראשו.

המיקום: ארמון שאדור. פאל היה אדם שנוי מאוד במחלוקת, אשר יש לציין כי מייחסים לו דעות אנטישמיות ושנאת יהודים, עקב כך כאשר הונגריה תכננה להציב אנדרטה על שמו מול ארמון שנדור, הופעל לחץ כבד מצד הארגונים היהודיים שהצליחו למנוע זאת. פאל היה ראש ממשלת הונגריה בשנים 1939-1941, ככל הנראה התקופה הכי חשוכה בהיסטוריה של אירופה. דמותו הייתה מסתורית לכולם, יש אומרים אפילו לעצמו, הוא היה דוקטור לגיאוגרפיה שהשלים בקושי את לימודיו, אבל תכוניותיו ומאמריו לאחר מכן זכו להערכה רבה.

בין השאר הוא היה הראשון שהציע ליצור פדרציה של מדינות אירופאיות לאורך הדנובה, זאת בכדי למנוע את השתלטות הנאצים על אירופה. הוא ניסה לעניין את האמריקאים בתוכניתו אולם לא נענה בחיוב. במהלך המלחמה נקט קו מאוד לא ברור כלפי הגרמנים, מצד אחד היה בצד מדינות המערב ומצד שני שיתף איתם פעולה. בתקופה שקדמה להתאבדותו הציעו לו הגרמנים הצעה לפיה ייתן לחיילים הגרמנים מעבר חופשי דרך הונגריה למדינות הבלקן, בתמורה הוצעו לו חזרה את שטחי הונגריה שנלקחו ממנה. הוא סירב להצעה וכאשר נודע לו כי כוחות גרמניים החלו לעשות את דרכם דרך הונגריה למרות סירובו, התאבד בארמון. ארמון שנדור נבנה בשנת 1803 בסגנון נאו קלאסי, ואכלס מאז ארבעה עשר ראשי ממשלה הונגרים.

לאחר התאבדותו של פאל נשאר הארמון ריק ומוזנח עד לשנות ה-90 המאוחרות, אז הוחלט לשחזר אותו. הפרויקט לשחזור הארמון עלה מיליארדי דולרים והושלם בשנת 2002, השחזור כלל את כל הריהוט והציורים שהכיל הארמון על פי תמונות וצילומים ישנים. בשנת 2003 הועבר חוק בפרלמנט ההונגרי אשר הכריז על ארמון שנדור כמקום משכנם הרשמי של נשיאי הונגריה, כך שכיום מתגורר בו נשיא הונגריה יאנוש אדר. הארמון פתוח למבקרים ימים בודדים בשנה בסופי שבוע בעונת הקיץ, בתוכו אולמות רבים המשמשים למטרות שונות, האולם הגדול בארמון מכונה סלון פטי והוא משמש לפגישות דיפלומטיות. חדרים נוספים הם החדר הכחול המשמש לוועידות גדולות והחדר האדום העמוס ביצירות אמנות. אולם המראות בארמון משמש את טקסי קבלת הפנים הרשמיים של ממשלת הונגריה, מחלונותיו ניתן להשקיף על הדנובה החוצה את העיר.

שעות החלפת משמרות:  בכל שעה עגולה מומלץ להתעדכן באתר האינטרנט 

פייסבוק

אינסטגרם

כתובת:    1014 ,Budapest, Szent György tér 1

 

טקס החלפת משמרות בארמון שאנדור

שעות החלפת משמרות: 

בכל שעה עגולה – מומלץ להתעדכן באתר 

הארמון פתוח לעיתים לציבור בסופי שבוע בחודשי הקיץ.

נא להתעדכן כאן לפני הטיול

חינם

קו אוטובוס 16 תחנת Dísz tér

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

את כל השאר אתם מכירים?

בית מלון ברסלו – Barcelo Hotel

מלון נהדר בלב בלב הרובע היהודי וקרוב לכל מקומות הבילוי בעיר לגלות אלגנטיות: מלון ברסלו בודפשט ממוקם בלב אחת הערים הקסומות ביותר באירופה, מלון Barcelo

צרו קשר

גיל 0546818813 

איציק 0587353822

הצטרפו לקבוצות שלנו!

אין להעתיק תוכן מהאתר, מפר תנאים אלו מסתכן בתביעה משפטית © כל הזכויות שמורות לבודפשט איי אל.

רגע רגע, לפני שאתם יוצאים...
צריכים סים ? הסעה ? סיור ? דברו איתנו!

דילוג לתוכן