השקעות נדלן בבודפשט

שתף

בודפשט בירת הונגריה מושכת הרבה מאוד משקיעי נדלן מישראל. יש לבודפשט מספר יתרונות בולטים: עדיין ניתן לרכוש דירות במחיר סביר ביחס לערים באירופה. לדוגמא בווינה שהמרחק ממנה הוא רק 200 ק"מ, עלות למטר במרכז העיר יגיע ל 8,000 יורו ובפראג שהמרחק שלה מבודפשט הוא 350 ק"מ המחיר למטר במרכז העיר יגיע ל 7,500 יורו מה שמראה שיש לבודפשט עוד מרחב רב לעליות ערך מכיוון שהיום המחיר למטר הינו כ 3,000 יורו. בודפשט מורכבת מ 23 רובעים ולמשקיעי נדלן קל מאד להבין את אזורי ההשקעה כיון שהמשקיעים מתרכזים רק בשלושה רובעים 6, 7, 8. כל רובע מורכב ממספר מצומצם של רחובות וזו גם הסיבה לעלית מחירים מכיוון שאין שטחים לבניה והבניינים הקיימים בני 5 קומות מקסימום, קיים ביקוש גבוה של תיירים ,סטודנטים והצעירים ההונגרים שעוזבים את הערים הקטנות ומגיעים לבודפשט ועובדים בחברות בינלאומיות ורוצים לגור רק ברובעים 6 7 8 כיון שמדובר ברובעים עם ריבוי אוניברסיטאות. ברובעים אלו הביקוש מאוד גבוה לשכירויות כיון שהסטודנטים שלומדים בבודפשט באנגלית בעיקר רפואה וויטרינריה ומגיעים ממדינות כמו שוודיה גרמניה ונורבגיה מעוניינים לגור רק באזורים אלו. סטודנטים אלה נחשבים לשוכרים ברמה גבוהה בשל מוסר התשלומים והם גם שומרים על הדירות והחוזים אתם הם ארוכי תווך.
התשואה הממוצעת על דירות סטודיו בגודל 25-30 מטר הינה 6% והתשואה על דירות גדולות יותר של 60-80 מטר הינה 5%
הרעיון בבודפשט הוא להגיע לתשואה גבוהה יותר של כ 10% והדרך להגיע לתשואה זו היא על-ידי חלוקה של דירות גדולות בגודל של 60-80 מטר לדירות סטודיו קטנות כשרוכשים דירה גדולה המחיר למטר יורד משמעותית לעומת דירה קטנה וברגע שמפצלים את הדירה העלות הסופית שמתקבלת היא דירה ב 30% יותר זולה ממחיר השוק מה שמעלה את התשואה לכ 10% בנוסף, תמיד שמפצלים דירה, השיפוץ כלול ואז מחליפים את כל מערכות החשמל והמים ואז הבלאי העתידי הוא אפסי וגם הדירה משופצת ומעוצבת בצורה מודרנית ומקנה יתרון על דירות עם עיצוב ישן.

 

דירות מעוצבות כחדשות שיוצאות לשוק להשכרה לטווח ארוך לסטודנטים מושכרות בתוך שבוע ולפני פרוץ הקורונה ב 2019 דירה כזאת הייתה מושכרת ביום שהייתה יוצאת לשוק. הסיבה לכך היא שהדירות במרכז העיר שמעוצבות בצורה מודרנית היו מושכרות בעיר לתיירים והסטודנטים היו נשארים עם הדירות המיושנות. הרעיון הוא לרכוש דירה ישנה במצב רעוע במחיר למטר נמוך ולפצל אותה לדירות קטנות ומעוצבות. יתרון נוסף הוא שהתקרות בדירות הישנות גבוהות מינימום 3.8 מטר ויש אפשרות להוסיף גלריה שמגדילה את שטח הדירה והדרישה עבורן היא הגבוהה ביותר. בבודפשט מותר חוקית לפצל דירות וניתן למכור חלק מהדירה שפוצלה בטאבו. חברתנו גלזברג גרופ בבעלות תמיר גלזברג מוכרת מנהלת ומשפצת ומפצלת דירות עבור משקיעים ישראלים ודרך הפעולה מאוד פשוטה.
כל דירה שמוצעת לרוכש ישראלי מלווה בתוכנית פיצול והרוכש מקבל טמפלט של דירה מעוצבת כך שהוא יודע איך בדיוק תראה הדירה לאחר השיפוץ עד רמת הספה, ארון מטבח וכל פרט נוסף. כמו כן חברת גלזברג גרופ מתחייבת למחיר של השיפוץ ללא חריגות. לאחר גמר השיפוץ, החברה מטפלת במציאת שוכרים ובניהול שוטף של הדירה. עלות הניהול השוטף שכולל תחזוקה, מציאת דיירים חילופיים בעת הצורך הוא 10% משכר הדירה. החברה מסייעת ללקוח לפתוח חשבון בבנק OTP שהינו הבנק הגדול בהונגריה. השוכר מפקיד את שכר הדירה החודשי בחשבון הבנק שנפתח. קיים בעיר מעין מחירון של עלות השכירות לסטודנטים. העלויות ידועות וברורות. למשל, שכירות לדירות סטודיו לפני הקורונה היו בין 480-500 יורו ועכשיו בזמן הקורונה ירדו ל 400-420 יורו. במידה ולקוח פיצל דירה ל 4 דירות סטודיו יקבל 1680 יורו על השקעה של 200,000 יורו שמשקפת תשואה של כ 10%.
במידה והרוכש פיצל ל 3 דירות סטודיו ההכנסה תהיה על כל דירה 400-420 יורו ובסך הכל 1260 על השקעה של 160,000 יורו, תשואה של 9%. במידה והרוכש פיצל ל 2 דירות סטודיו ההכנסה תהיה על כל דירה 400-420 יורו ובסך הכל 840 על השקעה של 125,000 יורו, תשואה של 8% המחירים שציינו הם סופים וכוללים מס רכישה 4%, עלות עורך דין 1%, עמלות שיווק וריהוט מלא של הדירה כולל מכשירי חשמל ( עלות של ריהוט דירה ואבזור מלא הינו 4,600 יורו לכל דירת סטודיו) לגבי נושא דירות להשכרה לתיירים Airbnb. בודפשט לפני הקורונה הייתה מהמובילות בעולם בתפוסה שנתית עם ממוצע של 70% מה שאומר שהדירה כל חודש הייתה מושכרת 22 ימים בחודש לאורך כל השנה.
התשואה על דירות כאלו הייתה כ 12%-13%. היום בזמן הקורונה חברתנו העבירה את כל הדירות להשכרה לטווח ארוך. בבודפשט נושא ה Airbnb מוסדר ומפוקח ויש חוק לגבי הפיכת דירה לדירת נופש. ברובע 6 ורובע 7 צריך הצבעה של הדיירים בבניין להפיכת הדירה לדירת נופש. ברובע 8 בודקים את תקנון הבניין ואם הוא מאפשר אין צורך בהצבעה.
בבודפשט תהליך הרכישה מאוד מהיר. הרוכש חותם על חוזה ישירות מול המוכר ההונגרי והחוזה הוא באנגלית ובהונגרית ובמידה והדירה ריקה המסירה מתבצעת תוך ימים ספורים. הרישום הוא טאבו פרטי על שם הרוכש ואין צורך לפתוח חברה. מס הרכישה הוא 4% קבוע על כל הסכום. אם נסתכל על התמונה הכוללת נראה שבודפשט כהשקעה נדלנית היא פוטנציאל הן לעליית מחיר הדירות עד שתדביק את המדינות השכנות אליה.
כמו כן, הדיירים איכותיים מאוד: סטודנטים זרים, הבלאי נמוך כיון שהדירה שופצה והמחיר נמוך ב 30% בגלל הפיצול. נשמח לעמוד לרשותכם, לשוחח אתכם ולהעביר אליכם חומרים נוספים .

לפרטים נוספים ומידע לחצו כאן, גלזברג גרופ בודפשט

 

 

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

את כל השאר אתם מכירים?

רכישת סים – בודפשט Yettel

חברת התקשורת YETTEL או TELNOR לשעבר מפעילה מספר סניפים. מומלץ לקנות בסניפים המרכזיים: אסטוריה, ליד בית הכנסת הגדול: Budapest, Károly krt. 3/a, 1075 קניון ווסטאנד:

רכישת סים – וודאפון בודפשט

חברת וודאפון בבודפשט מפעילה מספר סניפים, חלקם מופעלים ע"י זכיינים ולכן לא מומלץ לרכוש אצלם. מומלץ לקנות בסניפים המרכזיים: קניון ווסטאנד: Budapest, Váci út 1-3,

וויראהו מסאז' – Wairua Massage

וויראהו  Wairua  – מסאז' לנפש ולנשמה. Wairua = נפש. מכון מסאז' תאילנדי קטן אורגינל שנמצא כ 300 מטר מקניון ווסטאנד. מסאז' מקצועי ביותר ובמחירים זולים

כל הזכויות שמורות ל Bull4You

רגע רגע, לפני שאתם יוצאים...
צריכים סים ? הסעה ? סיור ? דברו איתנו!

דילוג לתוכן