טירת ויידהוניאד ומוזיאון החקלאות – Vajdahunyad vára

שתף

בשנת 1896 לקראת חגיגות שנת האלף להקמת הונגריה, בחר האדריכל איגנאץ אלפר לבנות בפארק העירוני דגם מוקטן של 21 מבנים מפורסמים, בין המבנים שבחר הייתה טירת ויידהוניאדי (טירת קורבינוב) בטימישוארה שברומניה.

הדגם המקורי עשוי היה עיסת נייר ומעט עצים וייצג שילוב של סגנונות אדריכלות רבים. בסיום החגיגות פורק הדגם יחד עם הביתן הארעי בו הוא הוצג, אך ההונגרים שהתאהבו כל כך ביצירה החליטו להפוך את הדגם לבניין אבן, זוהי הטירה שאנחנו מכירים כיום. בניית הטירה החלה עוד באותה שנה והסתיימה כתריסר שנים מאוחר יותר בשנת 1908. טירת ויידהוניאד משמשת כיום כמקום מושבו הקבוע של מוזיאון החקלאות ההונגרי, המוזיאון עוסק גם או בעיקר בתרבות הציד ומשחקי הציד ההונגרים ומציג נשקים ואביזרים שונים אשר שימשו את הצדים, לא מומלץ לטבעונים. מול הטירה תוכלו לראות את האנדרטה לזכרו של האדריכל איגנאץ אלפר הלבוש גלימת אדריכל מימי הביניים. בחצר הטירה מוצג גם הפסל אנונימוס אשר זהותו המלאה איננה ידועה, משערים כי אנונימוס שימש כנוטריון של המלך בלה השלישי.

 

 

כל יום: 10:00-17:00

קו מטרו M1 תחנת Hősök tere

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

את כל השאר אתם מכירים?

רכישת סים – בודפשט Yettel

חברת התקשורת YETTEL או TELNOR לשעבר מפעילה מספר סניפים. מומלץ לקנות בסניפים המרכזיים: אסטוריה, ליד בית הכנסת הגדול: Budapest, Károly krt. 3/a, 1075 קניון ווסטאנד:

רכישת סים – וודאפון בודפשט

חברת וודאפון בבודפשט מפעילה מספר סניפים, חלקם מופעלים ע"י זכיינים ולכן לא מומלץ לרכוש אצלם. מומלץ לקנות בסניפים המרכזיים: קניון ווסטאנד: Budapest, Váci út 1-3,

וויראהו מסאז' – Wairua Massage

וויראהו  Wairua  – מסאז' לנפש ולנשמה. Wairua = נפש. מכון מסאז' תאילנדי קטן אורגינל שנמצא כ 300 מטר מקניון ווסטאנד. מסאז' מקצועי ביותר ובמחירים זולים

כל הזכויות שמורות ל Bull4You

רגע רגע, לפני שאתם יוצאים...
צריכים סים ? הסעה ? סיור ? דברו איתנו!

דילוג לתוכן